Sist oppdatert 23.03.2006 19:26:45
Drammen Schakklub 100 år
Tempo Sjakklubb 75 år
Buskerud Sjakkrets 80 år
 



Forside
Styret i BSU 2005
Lover for BSU
Resultat KM for ungdom 2005
Resultat Buskerudserien for barnesjakklag 2005
 
Drammens schakklub
Modum
Veien skolesjakklubb
 
Jente-NM 2006
 
Drammen Internasjonale Sjakkfestival
 
Kontakt

DELTAKERLISTE DRAMMEN INTERNATIONAL 2004-05

Sist oppdatert 25.12.2004

Navn Nation Klubb Rating
GM Victor MIKHALEVSKI ISR Porat Rehovot 2566
GM Alexei LUGOVOI RUS St Petersburg 2550
GM Carlos MATAMOROS ECU C.A.Labradores 2513
GM Vladimir GEORGIEV MKD   2512
IM Mateusz BARTEL POL Damis Warzawa 2481
IM Kjetil A LIE NOR Porsgrunn 2474
GM Stellan BRYNELL SWE Limhamns 2473
GM Rune DJURHUUS NOR Akademisk 2473
IM Simon WILLIAMS ENG Betsson.com 2473
IM Daniel GORMALLY ENG Wood Green 2472
IM Stefan KRISTJANSSON ISL Hellir 2444
IM Adam HUNT ENG   2434
IM Shi PORAT ISR Porat Rehovot 2421
FM Csaba BERCZES HUN   2419
IM Davorin KULJASEVIC CRO Mladost Zagreb 2410
IM Joanna DWORAKOWSKA POL   2393
IM Eirik T GULLAKSEN NOR Bergens 2383
IM Sergio ESTREMERA ESP   2377
IM Jon Viktor GUNNARSSON ISL Reykjavikur 2375
GM Heikki MJ WESTERINEN FIN Kuopio 2362
FM Øystein HOLE NOR Akademisk 2332
FM Torbjørn RINGDAL HANSEN NOR Tempo 2328
FM David BERCZES HUN   2321
WGM Monica CALZETTA ESP   2311
FM Jose SANDE ESP Alexandre Boveda 2303
Carl Fredrik EKEBERG NOR Asker 2298
FM Stig GABRIELSEN NOR Bergens 2294
FM Kristian D. TRYGSTAD NOR Oslo 2283
FM David KJARTANSSON ISL Akurayrar 2279
FM Torstein BAE NOR 1911 2277
Gunnar Berg HANSSEN NOR Tromsø 2245
Magne SAGAFOS NOR Porsgrunn 2244
FM Daniel HERSVIK NOR Bergens 2243
Andreas G R MOEN NOR Oslo 2236
FM Ian THOMPSON ENG Guildford 2235
Tommy ANDERSSON SWE Karlstad 2234
Georg SMIDT BØRRESEN NOR Black Knights 2232
WIM Katarzyma TOMA POL   2230
Pål RØYSET NOR Tromsø 2225
Trond ROMSDAL NOR Tromsø 2223
Lars BREIVIK NOR Tempo 2221
Sjur FERKINGSTAD NOR Sevland 2213
Jon Ludvig HAMMER NOR Oslo 2211
Kjetil STOKKE NOR Fana 2210
Trond THORGERSEN NOR Tempo 2210
WIM Heather RICHARDS ENG   2197
Øystein BØYUM FOSSUM NOR NTG 2192
Ellen HAGESÆTHER NOR Hauge 2188
Thomas ROBERTSEN NOR Tromsø 2188
Gudmund STENERSEN NOR Stjernen 2183
Hugo ORIZONDO USA   2175
Terje TORGERSEN NOR Kristiansand 2172
Joakim BERG-JENSEN NOR Porsgrunn 2167
Stig K MARTINSEN NOR Fana 2148
Bertil SVENDSEN NOR Porsgrunn 2146
WIM Luciana Morales MENDOZA PER   2131
WFM Sophie TIDMAN ENG Betsson 2127
Arn- Tore HAUGSDAL NOR Masfjorden 2124
WFM Paloma GUTIERREZ ESP C.A.Trejebos 2119
Raymond VAGLE NOR SOSS 2113
Toan Thanh PHAM NOR Akademisk 2109
Ståle SENDING NOR OSS 2100
Patrick JAGSTAIDT SUI 2089
Ragnar EDVARDSEN NOR Drammen 2085
Espen FORSÅ NOR Tromsø 2061
Odin BLIKRA VEA NOR NTG 2057
Tor Kristian LARSEN NOR Fana 2053
Alexandra WILSON SUI   2043
Daniel KOVACHEV NOR OSLO 2043
Børge WAAKTAR SVANHOLM NOR Stjernen 2028
Petri SUURONEN FIN   2011
Marte EGELAND NOR Sandnes 1994
Jorunn BREKKE NOR NTG 1988
Aksel BRASØY NOR Vadsø 1984
Atle BØYUM FOSSUM NOR Drammen 1981
Gunnar BUE NOR Tønsberg 1978
Johannes KVISLA NOR 1911 1975
Sari RAUTANEN FIN   1974
Kristian AANDAL NOR Porsgrunn 1932
Mats PERSSON SWE   (2234)
Lars ANDREASSEN NOR Samisk (2059)
Cihan POLAT TUR   (2000)
Øyvind RIISEM NOR NTG (1937)
Jan STOKKE NOR Drammen (1866)
Inge S. SKRONDAL NOR Akademisk (1852)
Henrik SJØL NOR Akademisk (1701)
Thomas BRYN NOR Molde (1692)
Ellisiv REPPEN NOR NTG (1668)
Vegard Koi GANDRUD NOR Hønefoss (1588)
Odd BIRKESTRAND NOR Masfjorden (1535)
Ingar EDVARDSEN NOR Drammen (1485)
Lars SÆTHER NOR Fredrikstad (1484)
Christian SLOPER NOR Bergens (1469)
Ellen ØEN CARLSEN NOR NTG (1183)

94 deltakere

Drammen Romjulssjakk

Navn Nation Klubb Rating
Dag Ulvin NOR Lillestrøm 2189
Hallvard Ådnøy NOR Follo 2168
Joachim Solberg NOR Alta 2104
Kenneth Gvein NOR OSS 1927
Einar Hamre NOR Drammen 1799
Eddy Nygaard NOR Strømmen 1753
Tarek Spreemann NOR 1911 1736
David Lilleøren NOR Lørenskog 1732
Aage Mella NOR Strømmen 1678
Sture Alne NOR Drammen 1644
Håkon Bull NOR Fredrikstad SS 1548
Jan Svenske NOR Strømmen 1522
Kjell Tage Øhman NOR ASKO 1517
Brede Hagen NOR NTG 1489
Jan Brix NOR Caissa 1457
Petter Lund NOR Asker 1447
Trym Jenssveen NOR Stjernen 1434
Nikolai Getz NOR OSS 1431
Jostein Kauserud NOR Stjernen 1428
Øystein Edvardsen NOR Drammen 1409
Odd Helge Birkestrand NOR Masfjorden 1393
Guttorm Andersen NOR Stjernen 1392
Frode Urkedal NOR 1911 1357
Jostein Kausenes NOR Stjernen 1347
Harald Mottang NOR Stjernen 1339
Håkon Briseid NOR Akademisk 1336
Even Thingstad NOR Modum 1311
Stig Allan Snähre NOR Egersund 1283
Jan M. Karlsen NOR Arendal 1283
Tore Bonsaksen NOR Modum 1282
Morgan Henriksen NOR FSS 1257
Konstantin Govatsmark NOR Akademisk 1250
Eric Torgersen NOR Kristiansand 1172
Endre Larsplass NOR 1911 1138
Anders Hobber NOR Porsgrunn 1055
Ole Jacob Johnsen NOR Nittedal 1004
Andreas Strand NOR Modum 943
Fredrik Wilhelmsen NOR Asker 878
Anders Thingstad NOR Modum 771
Tormod Thingstad NOR Modum 694
Evy Færevaag NOR Masfjorden 630
Lars Ivar Bratsberg NOR Drammen
Leif Trygve Hegvik NOR Arendal  
Ole Jacob Johnsen NOR Nittedal  
Michael Getz NOR    
Øyvind Malin NOR Vadsø  
Jathavan Suntaralingam NOR OSS  
David Ottersen NOR Arendal  
Thomas Bratsberg NOR Drammen  
Morten Lillehagen NOR 1911  
Fredrik Randsborg Bølstad NOR Harstad  
Kristian Lund NOR OSS  
Vebjørn Haugsdal NOR Masfjorden  
Andreas K. Hindenes NOR Masfjorden  
Kjersti S Holmaas NOR Masfjorden  
Andreas Jensen NOR Drammen  
Jens Hjorth Kjølberg NOR 1911  
Kai Ekenes NOR    
Øyvind Normann NOR Bergens  
       

59 deltakere

Drammen Nyttårssjakk

Stig K. Martinsen NOR Fana 2107
Joachim Solberg NOR Alta 2104
Lars Andreassen NOR Samisk 2059
Ståle SENDING NOR OSS 1972
Terje Torgersen NOR Kristiansand 1935
Kenneth Gvein NOR OSS 1927
Einar Hamre NOR Drammen 1799
Daniel Kovachev NOR OSS 1774
David Lilleøren NOR Lørenskog 1732
Aage Mella NOR Strømmen 1678
Hans Richard Tjømøe NOR Drammen 1641
Odd Birkestrand NOR Masfjorden 1535
Brede Hagen NOR NTG 1489
Odd Ristesund NOR Sjakkameratene 1471
Trond Henriksen NOR Modum 1453
Petter Lund NOR Asker 1447
Nikolai Getz NOR OSS 1431
Odd Helge Birkestrand NOR Masfjorden 1393
Konstantin Govatsmark NOR Akademisk 1250
Eric Torgersen NOR Kristiansand 1172
John Olav Kroken NOR Porsgrunn 1046
Roger Løvaas NOR Konnerud 1001
Øyvind Malin NOR Vasdø  
Kjetil Hagen NOR Drammen  
Øyvind Normann NOR Bergens  
       
       

24 deltakere

Barnas Grand Prix

Even Thingstad NOR Modum 1311
Anders Thingstad NOR Modum 771
Evy Færevaag NOR Masfjorden 630
Arjun Sivapalan NOR Østensjø  
Varun Sivapalan NOR Østensjø  
Jarani Suntharalingam NOR OSSU  
Jathavan Suntaralingam NOR OSS  
Andreas Jensen NOR Drammen  
Vebjørn Haugsdal NOR Masfjorden  
Andreas K. Hindenes NOR Masfjorden  
Kjersti S Holmaas NOR Masfjorden  
Marius Eriksen NOR Kongsvinger  
Johan Salomon NOR Nordstrand  
Leopold Moltubakk NOR 1911  
Sondre Andrè Nilsen NOR Konnerud  
Erik Johannes Auke NOR Drammen  
       

16 deltakere